100 LECIE URODZIN !!!

 

 

Rok 2006, to podwójna, ważna rocznica.

28 lutego obchodziliśmy stulecie urodzin Wiesława Wernica, w sierpniu minie równe 20 lat od śmierci Autora.

Chciałbym uczcić ten niezwykły rok pewną inicjatywą.

Gotowy jest już projekt nazwania jednej z Warszawskich ulic imieniem W.Wernica. Wniosek zostanie w najbliższych dniach złożony do Komisji Nazewnictwa Ulic przy Radzie Miasta Stołecznego Warszawy. W tej chwili prowadzę akcję zbierania podpisów pod wnioskiem. Wszystkie przygotowania prowadzę zgodnie z Uchwałą Nr VIII/99/2003 Rady Miasta Stołecznego Warszawy z dnia 13 marca 2003 roku w sprawie systemu nadawania nazw ulicom i placom publicznym w m. st. Warszawie (z późniejszymi poprawkami).

W tym miejscu będę prezentował postęp prac nad tą inicjatywą.

Tym czasem prezentuję kilka zdjęć zrobionych na grobie W.Wernica w rocznicę Jego urodzin. Przepraszam za niską jakość zdjęć robionych aparatem telefonicznym.

 

 

 Miło mi też niezmiernie opisać inicjatywę pracowników Oddziału dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Żorach, którzy rocznicę urodzin Pisarza uczcili wydaniem okolicznościowej gazetki i wystawą. To naprawdę niezwykle miła, wzruszająca inicjatywa i wspaniały sposób na promowanie czytelnictwa i zapoznawanie dzieci i młodzieży z wartościową literaturą.

W imieniu wszystkich fanów książek Wiesława Wernica składam Wam gorące podziękowania!!!

 

 

Artykuł rocznicowy z "Gazety Wyborczej" z dnia 01.04.2006.